
Шкільні рюкзаки
На сьогоднішній день існує безліч моделей шкільних рюкзаків, які відрізняються якістю, розміром, вартістю і, звичайно, дизайном. Як не загубитися в цьому різноманітті моделей і купити шкільний рюкзак правильно, та ще й з першого разу? Тим більше, що у батьків одні критерії вибору, а у дітей – інші. Функціональність, висока якість і вартість повинні поєднуватися з сучасним стилем і молодіжною модою – саме такий шкільний рюкзак задовольнить запити всіх зацікавлених сторін.
Вибирайте виріб виходячи з віку дитини, для якого вони купуються. Завдяки такому підходу, у вас вийде підібрати модні і максимально комфортні шкільні рюкзаки.
Моделі для 1-4 класу
Можна виділити кілька критеріїв, за якими слід вибирати шкільні портфелі для першокласників і учнів молодших класів подоросліше. По конструкції рюкзак може бути:
- каркасний;
- м'який;
- з наповнювачем або без нього.
У будь-якому з варіантів можна знайти вироби, в яких передбачена ортопедична спинка. Такою особливістю володіють практично всі рюкзаки для школи: підліткові варіанти можуть бути більш важкими і без ортопедичних елементів, але для молодших класів — це ключова вимога.
Вага також дуже важлива: вона не повинна перевищувати 1 кг. В іншому випадку набиті підручниками і зошитами шкільні сумки будуть створювати сильне навантаження на спину.
Для 5-11 класу
Шкільні рюкзаки для підлітків частіше представлені м'якими моделями. Ззовні вони виглядають відповідними підлітковому віку, а модельний ряд сильно варіюється.
Головним критерієм вибору є не зовнішній вигляд, а зручність при носінні. Вони часто оснащуються декількома відділеннями для зошитів і підручників, безліччю кишень для розподілу ручок і всяких дрібниць. У деяких шкільних рюкзаках передбачена внутрішня кишеня для ноутбука або планшета.
Другим критерієм, за яким слід підбирати шкільний рюкзак, є його розмір. У деяких випадках даний параметр більш важливий, ніж всі інші. Наприклад, якщо у школяра спостерігаються проблеми з поставою, неправильно підібраний розмір і вага рюкзака можуть погіршити ситуацію, навіть якщо сам виріб виконано якісно.
Ранець для школи слід вибирати, орієнтуючись на розмірну сітку:
- XS моделі призначені для дошкільнят;
- S - школярам 1-3 класів;
- M - 3-6 клас;
- L - 6-11 клас;
- XL - 9-11 клас.
Ортопедичні рюкзаки для першокласників
Якщо ви вирішили звернути увагу на дитячі моделі зі спеціальною спинкою - це правильний вибір, навіть якщо з поставою і спиною учня все в порядку. Щоб покупка себе виправдала, важливо правильно підібрати розмір виробу. Навіть кілька сантиметрів різниці можуть зіграти ключову роль в зручності при носінні. Вибирайте шкільну модель виходячи з точних розмірів спини і зростання, а не інших показників. Це особливо важливо при виборі ортопедичного шкільного рюкзака.
Цікавлять вас вироби для хлопчиків або для дівчаток — лямки також мають значення. Їх розмір повинен бути близько 4-6 см в ширину. Завдяки цьому вага завантаженого ранця буде рівномірно розподілятися на тілі.
Модні підліткові рюкзаки для школи
В асортименті Grizzly ви знайдете шкільні рюкзаки від надійних виробників:
- KITE;
- Deuter;
- GoPack;
- Herlitz;
- YES;
- 1 Вересня та багато інших.
У всіх представлених в каталозі моделей якісна, міцна фурнітура і тканина. Також ви можете знайти вироби з підвищеною безпекою для школяра. Наприклад, всі без винятку вироби бренду Kite оснащені світловідбиваючими елементами: на лямках, з боків і на лицьовій стороні. Якщо дитина повертається додому ввечері, вибирайте шкільні ранці з світловідбиваючими елементами - вони будуть добре помітні в темний час доби.
Підбираючи рюкзаки з ортопедичною спинкою, ви теж зможете знайти стильні і модні моделі для навчання. У нашому каталозі представлені найрізноманітніші ліцензовані малюнки:
- Hello Kitty;
- Hot Wheels;
- Harry Potter;
- Tranformers;
- Popcorn Bear;
- FC Juventus;
- FC Barcelona;
- Rachael Hale;
- Little Pony і багато інших.
Найголовніше: портфелі для школи потрібно вибирати разом з тим, для кого вони призначаються. У Grizzly ви зможете знайти відповідні за всіма пунктами рюкзаки, які сподобаються вашій дитині.
Якою повинна бути вага рюкзака для школяра?
Чим легше буде рюкзак, тим краще, так як шкільне приладдя саме по собі буде важити не один кілограм, особливо в старшій школі. Загальна вага рюкзака з його наповненням не повинна бути більше, ніж 10% від ваги дитини. Загальні рекомендації по вазі укомплектованого рюкзака: 6-8 років - до 2 кг; 9-12 років - до 3.5 кг; 13-14 років - до 5 кг; 15-16 років - до 6 кг. Тому не треба купувати величезний рюкзак, в який поміститься і сам першокласник, це, як мінімум, комічно, а в цілому – шкідливо для спини дитини. Вибирати на виріст теж не можна – зміщений центр ваги в такому ранці зробить незручним перенесення, і тільки збільшить вагу.
З якого матеріалу повинен бути зроблений шкільний рюкзак?
Тканина шкільного рюкзака повинна бути легкою, водонепроникною і міцною, наприклад, поліестер або нейлон. Такий матеріал міцний, добре тримає малюнок і переживе багаторазові цикли прань. Щоб не виникла алергія на тканину, бажано переконатися в тому, що матеріал екологічно чистий і сертифікований. Внутрішня сторона лямок і спинка повинні бути оснащені м'якою підкладкою обтягнутою сітчастою тканиною, щоб запобігти потінню дитини. Канти, пластикові деталі, шви не повинні мати задирок, а повинні бути гладкими, без відколів, міцними.
Каркасний або безкаркасний ранець?
І ось тепер слід пояснити, що безкаркасний ранець – це нонсенс. Спочатку слово «ранець» і позначало каркасний рюкзак. А рюкзак сам по собі - має м'який корпус. Останнім часом слово «ранець» практично вийшло з ужитку, і замість нього використовується таке словосполучення, як «каркасний рюкзак». І так, для школярів, особливо учнів в молодших і середніх класах, взагалі не варто розглядати некаркасні варіанти. Саме жорсткий корпус захищає і вміст сумки, і спину дитини, а тверді стінки і дно дають можливість правильно розмістити предмети, щоб навантаження зліва і справа було приблизно однаковим. Крім того, жорсткий корпус захищає вміст ранця, що важливо для дітей, так як вони часто неуважні до своїх речей. Ну і ще каркасний рюкзак незручно носити на одному плечі, що зменшує шанси отримати сколіоз. Втім, виробники часто спеціально роблять ручку ранця незручною - щоб не було спокуси носити його в одній руці. Не настільки давно почали виробляти напівкаркасні рюкзаки - такі рюкзаки мають ортопедичну спинку, тримають форму, але жорсткі лише спинка і денце. Шкільний рюкзак повинен бути не тільки каркасним, але і мати ортопедичну спинку – вона повинна бути жорсткою, але з м'якими накладками або підкладками по всій спині. В ідеалі, внизу спинки повинен бути м'який валик. Ортопедична спинка важлива для нормального розвитку і зростання, так як у дітей цього віку ще немає сформованої постави. Ця частина рюкзака повинна бути покрита вентильованою тканиною, щоб спина дитини не потіла. І якщо дитина-підліток відмовляється носити каркасний рюкзак, адже їй хочеться похизуватися, то можна обійтися шкільним ортопедичним рюкзаком без каркаса, адже для підлітка це вже не так страшно.
Які найкращі виробники шкільних рюкзаків?
В Україні найбільшою популярністю користуються бренди Kite і 1 Вересня. Шкільні рюкзаки Kite славляться запатентованими ортопедичними системами Ergo Kids, Ergo Teens, Air Comfort і Comfort Fit, які в кілька разів полегшують навантаження на спину і плечі. Продукція цього німецького бренду зроблена з безпечного, зносостійкого матеріалу, який витримує великі навантаження на розриви, і проходить тестування на безпеку для дітей на базі Державного інституту травматології та ортопедії Національної академії наук України. Родзинка Kite - використання при створенні рюкзаків ліцензійних зображень популярних героїв мультфільмів і логотипів футбольних команд. Товари Kite розраховані на різний вік і на різний зріст, тому підібрати рюкзак дитині цього бренду легко. ТМ 1 Вересня також виробляє рюкзаки з популярними героями, а її продукція має висновок від Української Асоціації ортопедів-травматологів. Ортопедичні рюкзаки 1 Вересня мають сертифікат якості, компактні, мало важать і добре підтримують поставу.
Які неочевидні моменти варто врахувати?
- Лямка. Вони повинні бути зроблені у формі літери S, шириною 4-6 см, щоб не врізалися в плечі, а в ідеалі ще повинна бути грудна стяжка з фастексом, щоб дитина могла закріпити рюкзак і гратися з друзями, і при цьому рюкзак не бовтався. Наявність передньої стропи утримує плечові лямки від зісковзування зі спини, і дає плечам невелике розвантаження, переносячи вагу на груди.
- Кишені та відділення. Основне відділення повинно мати кілька роздільників з гумовими стяжками, плюс безліч різних відсіків і кишень. Основні відділення повинні закриватися магнітом або блискавкою, а зовнішні накладні кишені – на блискавку. Не зайвим буде і наявність зовнішнього бічної кишені для пляшки з водою – це відділення може бути і на резинці.
- Світловідбивачі. Це найважливіший елемент декору рюкзака. Боки і лямки рюкзака повинні бути оброблені світловідбиваючою стрічкою. У темний час доби дитина буде помітною з таким рюкзаком, тому краще мати більше світловідбивних елементів.
- Пластикові ніжки на дні. Це необов'язкова, але не зайва фішка для шкільного рюкзака. Стоячи на підлозі, він не забрудниться, якщо буде мати ніжки.
- Правильна посадка. При виборі ранця звертайте увагу на те, як підігнаний рюкзак сидить на дитині. Його верхній край повинен бути на рівні плечей, а нижній – на 4 см нижче попереку. Ширина повинна бути приблизно така ж, як ширина плечей дитини, і рюкзак повинен щільно прилягати до спини. Вибирайте рюкзак дитині, а не собі. Ходити з рюкзаком - не вам, і якщо вам подобається он той синенький, а дитина вимагає рожевий з черепашками – купуйте їй рожевий з черепашками, так як їй з ним проводити час, а не вам. А той синенький можете придбати собі на роботу :)